• Itır Onur

ıtır onur / AİO

Hakkında

Itır Onur 1978 İstanbul doğumlu. Lasalle International Fashion School’da moda tasarımı eğitimi aldı. Uzun yıllar free – lance  moda tasarımcısı ve grafiker olarak çalıştı. Son yıllarda kendi atölyesinde ürettiği dekoratif resim çalışmalarına yöneldi. Figüratif yapıtların yanı sıra sembolik desenlerin de yer aldığı renkli kompozisyonlar oluşturdu.  

Itır Onur’un ağırlıklı olarak 13 x 18 cm. ile 18 x 24 cm. boyutlarında çalıştığı işlerden oluşan bu koleksiyonda su bazlı boyalardan guaj ve akrilik kullanılmış. Her türlü zararlı kimyasaldan uzak bu el yapımı tablolar evinizin büyük alanlarından çok, antre, mutfak, banyo, kitaplık vb. gibi küçük alanlarını farklı kılmayı, güzelleştirmeyi amaçlıyor.  

İnanışlar & Söylenceler & Semboller, Figürler & Hikâyeler, Seri Çalışmalar & Kombinasyonlar olarak üç alt grupta tasarlanmış olan dekoratif tablolar talep üzerine farklı renk ve boyutlarda da üretilebiliyor. Varolan seri çalışmalar yine talep üzerine genişletilebiliyor, çocuk odası, kış bahçesi, balkon ya da teras gibi ortamlara uyarlanabiliyor, duvar boyutunda uygulanabiliyor. İlgilenenler beğenilerine göre farklı gruplardan yapıtlarla kendi seçkilerini yaratabiliyorlar.Eserleri